Cafe Tasarım Uygulaması

Cafe Tasarım Uygulaması

Cafe dekorasyonu aslında önemli bir konudur. Cafe alanını hem daha etkili kılmak hem de daha basit bir kullanım alanı sunabilecek dekorasyon uygulamalarını gerçekleştirmek gereklidir. Cafe dekorasyonunun fonksiyonel ve estetik özellikleri bakımından çok dikkat edilmesi gereken ayrıntılar vardır. Öncelikle işlevsel özelliklerine bakılmalıdır. Cafe dekore ederken tamamen tasarıma önem vermek yetmez. İşlevsel özelliklerine de bakılmalıdır. Cafenin içindeki oturma alanlarının arasındaki boşluk geçiş rahatlığı sunmalı ve sergilenen ürünlerin müşteri ile mesafesi iyi ayarlanmalıdır. Bir cafede renk seçimi ve mobilyalar en önemli dekorasyon unsurudur. Eğer loş bir ortam yaratmak istiyorsanız ahşap mobilyalar, koyu renkler, toprak tonları kullanılmalıdır. Sade bir dekorasyon düşünüyorsanız göz yoracak ayrıntılardan kaçınmalısınız.

Her gün onlarca kişiye hizmet veren cafelerin, insanları kendine çekecek bir dizaynı olmalıdır. Her zaman söylediğimiz gibi, kesinlikle bir uzmandan yardım almak işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle arkadaşlarla kahve ve çay içmek, beraber vakit geçirmek, birlikte yemek yemek ve keyifli zaman geçirmek isteyenlerin uğrak noktasıdır cafeler. Öğlen aralarında, akşam gezmelerinde, arkadaş toplantılarında, doğum günü veya özel günlerin kutlamalarında cafeler oldukça rağbet görmektedir. Alıştığınız bir mekana gitmek çoğumuzda olan bir özelliktir. Hep aynı mekana gitmek bize iyi gelir, kendimizi evimizdeymişiz gibi hissettirir. Bizi çeken şey ise uygulanan tasarım, konsept ve huzurdur. Bazen tek başına gitmek isteyebileceğimiz yerlerin başında cafeler gelir. O nedenle bir cafe açmak istiyorsanız öncelikle bir uzmana başvurmalısınız. Bu anlamda, Kocaeli iç mimarlık firması uzman ekip kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına çalışmalar yapmaktadırlar.

Başka yerlerden aldığınız fiyatlarla, buradan alacağınız fiyatları karşılaştırıp bir analiz yaparak ön etüd çalışması ile müşteri profili oluşturulur. Ön tasarım uygulaması yapılarak konsepte karar verilir. Görsel sunumlarla ve malzeme seçimi yapılarak cafe tasarımına karar verilir. Teknik şartname ile iş programı düzenlenerek keşif, metraj ve avan projesi hazırlanır. Seçilen ürünlerin imalatına geçilerek malzeme seçimleri yapılır. Burada sizin seçeceğiniz renkler, detaylar, mobilyalar, olacaksa tablolar, ışıklandırma ve ses sistemi göz önünde bulundurularak tasarıma başlanır ve müşteri memnuniyeti ön planda tutulur.

23.1.2017